OOPP | OCHRANNÉ PŘILBY

Ochranné přilby patří mezi povinné OOP pro skladníky, výškové pracovníky, dřevorubce a další profese ve stavebnictví a celé řadě průmyslových odvětví.

Žádná pracovní nehoda není příjemná, ale obzvlášť úrazy hlavy mohou mít fatální následky. Proto patří ochranné přilby mezi povinné OOP pro skladníky, výškové pracovníky, dřevorubce a další profese ve stavebnictví a celé řadě průmyslových odvětví. Poradíme vám, čím se při výběru ochranné přilby řídit a seznámíme vás s naší nabídkou.

Ochranné přilby se liší podle použití v pracovním prostředí, podle typového provedení, hmotnosti, barvy i toho, jak odpovídá nárokům na pohodlí a ergonomii.
Každá kvalitní přilba je ale odolná vůči proděravění, vodě, ohni a dokáže zmírnit náraz padajícího předmětu. Některé přilby jsou určené speciálně pro práci ve výškách nebo zajišťují elektrickou izolaci.

Normy:

  • EN 397 pro průmyslové ochranné přilby - odolají nárazu až do energie 49 J (to odpovídá pádu tříkilového břemena z výšky jednoho metru) a úderu ostrým předmětem.
  • EN 166 - Osobní prostředky k ochraně očí.
  • EN 12492 - Přilby pro horolezce.
  • EN 50365 - Elektricky izolující přilby pro použití v instalacích nízkého napětí.

Přilba musí na hlavě perfektně držet i při pohybu a zároveň nesmí tlačit. Toho lze docílit utažením stahovacího pásu nebo kolečka a upevňovacího pásu pod bradou.

 

UNIVERZÁLNÍ HELMY

Základní cenově dostupné přilby odpovídající normě EN 397 pro průmyslové ochranné přilby. To znamená, že dokážou odolat nárazu až do energie 49 J (to odpovídá pádu tříkilového břemena z výšky jednoho metru) a úderu ostrým předmětem.

Přilba PALLADIO ventilovaná

Ventilovaná přilba PALLADIO vyniká nízkou hmotností 290 g a díky odvětrávání je příjemná pro celoroční nošení. Šestibodový náhlavní kříž zajišťuje, že helma skvěle padne. Je vhodná pro rozpětí teplot od -20 do 50 °C. Lze ji doplnit štítem a chráničem sluchu. K dostání je v šesti barvách.

Přilba PALLADIO HI-VIS ventilovaná

Ventilovaná přilba PALLADIO HI-VIS z vysoce hustotního polyethylenu a hmotností 330 g svým barevným provedením ve výstražné žluté zvyšuje bezpečnost nositele.

Přilba PALLADIO ADVANCED

Vyšší model přilby PALLADIO ADVANCED má unikátní systém automatického nastavení velikosti. Váží 330 g a je k dostání v šesti barvách.


Přilby PALLADIO lze kombinovat se štíty VISIGUARD pro ochranu zraku a obličeje. K přilbám lze dokoupit také elastický podbradník a reflexní pásky.

 

PŘILBY PRO NÁROČNÉ

Bez přilby se neobjedou ani výškoví pracovníci, ať už jde o stavaře, pokrývače, montéry, arboristy a další profese. CERVA dokáže vybavit i je.


Přilba ALPINWORKER WR ventilovaná

Polykarbonátová odvětrávaná helma ALPINWORKER se svou hmotností 460 g je jednou z nejlehčích helem na trhu vhodná pro práci ve výškách. O ochranu očí se postarají integrované brýle splňující normu EN 166. Přilba dokonale padne díky šestibodovému náhlavnímu kříži a čtyřbodovému podbradnímu pásku a otočnému kolečku. Vydrží velké rozpětí teplot -30-50 °C.

Přilba ALPINWORKER PRO CLIMB

Odvětrávaná horolezecká přilba ALPINWORKER splňuje normu EN 12492 pro horolezeckou výstroj. Váží 470 g, díky šestibodovému náhlavnímu kříži, čtyřbodovému podbradnímu pásku a otočnému kolečku skvěle padne. Je vhodná pro teploty v rozmezí od – 30 do 50 °C a lze ji doplnit chrániči sluchu. Je k dostání v 7 barvách.

Nyní za AKČNÍ CENU! Chci se podívat na nabídku...

Přilba ALPINWORKER PRO

Elektricky izolující přilba ALPINWORKER PRO je vhodná pro použití v instalacích nízkého napětí a splňuje normu EN 50365. Chrání rovněž před roztaveným kovem a bočním nárazem. Váží 475 g, díky šestibodovému náhlavnímu kříži, čtyřbodovému podbradnímu pásku a otočnému kolečku skvěle padne. Je vhodná pro teploty v rozmezí od – 30 do 50 °C a lze ji doplnit chrániči sluchu. Je k dostání v 7 barvách včetně výstražné žluté.

 Nyní za AKČNÍ CENU! Chci se podívat na nabídku...

Přilby ALPINWORKER lze doplnit čelovkami z naší nabídky značek EMOS a PETZL. Všechny tyto přilby mají integrovaný univerzální slot na připojení mušlových chráničů sluchu. Univerzální rozměr adaptéru pro připojení na přilby mají např. tyto mušlové chrániče.

 

PŘILBY PRO SPECIÁLNÍ POUŽITÍ

 

Přilba CURRO ventilovaná

Elektrickou izolaci nabízí i ventilovaná přilba CURRO, která je speciálně pro použití při práci v nouzových situacích a stísněných prostorách. Chrání i před roztaveným kovem. Váží pouhých 396 g a skvěle padne díky šestibodovému náhlavnímu kříži, čtyřbodovému podbradnímu pásku a otočnému kolečku pro nastavení velikosti. Je k dostání v 7 barvách včetně výstražné žluté a lze ji doplnit reflexními samolepkami.

Lesnický set YARROW

Pro práci v lese je určen lesnický set YARROW. Ten se skládá z oranžové přilby z ABS s nastavitelnou velikostí posuvným páskem pro velikost 55–62 cm a čtyřbodovým náhlavním kříži, držákem štítu, drátěným štítem a červenými ochrannými sluchátky. Celý komplet má hmotnost 710 g.

Zdroj: https://www.cerva.com/cz/cs/hlava-v-bezpeci/a/p-171?utm_medium=email&utm_source=mailchimp&utm_campaign=2023_19_04_prilby_cerva

OOPP | OCHRANNÉ PŘILBY
OOPP | OCHRANNÉ PŘILBY
OOPP | OCHRANNÉ PŘILBY
OOPP | OCHRANNÉ PŘILBY
OOPP | OCHRANNÉ PŘILBY
OOPP | OCHRANNÉ PŘILBY
OOPP | OCHRANNÉ PŘILBY
OOPP | OCHRANNÉ PŘILBY
OOPP | OCHRANNÉ PŘILBY
OOPP | OCHRANNÉ PŘILBY
Vytvořeno24.04.2023
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobné nastaveníPovolit vše