ÚKLIDOVÝ RÁDCE | AVIVÁŽ NEBO PARFÉM NA PRÁDLO?

Většina z nás má ráda voňavé oblečení a proto používá aviváž nebo parfém na praní. Jaký je v nich rozdíl? Co je vhodné použít?

Aviváž

Aviváž je prostředek, který prádlo změkčuje, provoní a odstraní statickou elektřinu. Oblečení a prádlo je po použití aviváže jemnější, měkčí, snadněji se žehlí. Funguje podobně jako kondicionér – uhlazuje vlákna tak, že je obalí.

Aviváž se nepoužívá na praní ručníků, osušek a funkčního oblečení. Důvodem je, že aviváž naruší strukturu vlákna a dochází ke změně nebo zničení funkčnosti materiálu. Ručníky a osušky ztrácí savost.

Vhodné není použití aviváže pro alergiky nebo osoby s citlivou pokožkou.

Aviváž se používá neředěná a dle pokynů výrobce ji nalijete přímo do nádobky určené pro aviváž. Ideální je použít uzávěr, který slouží zároveň jako odměrka.

Prádlo, které je vymácháno ve vodní lázni s aviváží, lze sušit v sušičce. Doporučujeme však ověřit si tuto informaci v návodu na použití sušičky přímo od výrobce.

Nabídka aviváží

 

Parfém na praní

Parfém na praní je moderní způsob jak provonět prádlo. Parfém zajišťuje pouze provonění, neobsahuje změkčovadla a nemění tedy strukturu vlákna materiálů a tím jejich funkčnost. Je možné použití na všechny materiály – jemné prádlo, sportovní a funkční oblečení, ručníky i osušky.

Parfém lze přidat do máchací lázně – do nádobky na aviváž ve vaší pračce nebo následně v sušičce, kdy jej nastříkáte na kousek hadříku a vložíte s ostatním prádlem do bubnu sušičky. Pro správné dávkování se řiďte pokyny výrobce na obalu výrobku. Nedoporučuje se aplikovat přímo na prádlo nebo míchat s jinými prostředky, např. aviváží.

Nabídka parfémů

 

Nyní je již na vašem rozhodnutí, pro jaký způsob provonění vašeho prádla se rozhodnete. 😊

ÚKLIDOVÝ RÁDCE | AVIVÁŽ NEBO PARFÉM NA PRÁDLO?
Vytvořeno29.01.2024
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobné nastaveníPovolit vše